Lymfodrenáž BTL-6000-LYMPHASTIM

Přístroj BTL-6000 LYMPHASTIM 12 TOPLINE od firmy BTL

lymfodrenaz.jpeg

Princip přístrojové lymfodrenáže:

Lymphastim BTL pracuje na principu pneumatické tlakové terapie. Speciální objímky s překrývajícími se komorami poskytují jemnou masáž, která podporuje přirozenou cirkulaci lymfy. Lymfodrenáž neboli lymfatická masáž se užívá při léčbě otoků jakéhokoliv původu. Lymfatické drenáže působí na lymfatický systém, který je tvořen mízními cévami a uzlinami. Přístrojová lymfodrenáž stlačuje končetinu a vyvolává tlakové vlny, které se snaží obnovit jak lymfatický, tak žilní systém. Fyziologické účinky lymfodrenáže: Lymfatický systém tvoří cévy, které se nepřímo účastní krevního oběhu. Z krevního oběhu z tenkostěnných krevních kapilár, které tvoří přechod mezi tepnami a žílami, prosakují do tkání některé bílkoviny. Zabránit hromadění těchto bílkovin v tkáních má za úkol mízní (lymfatický) systém, který tyto bílkoviny, látky jímž se také říká lymfa nebo míza, sbírá a odvádí zpět do žil. V lidském těle se nacházejí 4 hlavní lymfatická centra, kterými jsou podpažní a tříselné mízní – lymfatické uzliny. Síť lymfatických cév začíná drobnými vlásečnicemi na periferních částech těla, postupně se rozšiřuje a přechází k uzlinám. Lymfatický systém je povrchní a hluboký. Zhruba 80% cév a uzlin na nohách a pažích je v kůži a podkožních tkáních. Bohatá lymfatická síť pokrývá trávicí trakt. Lymfatické cévy ústí do žilního systému. Tok lymfy v mízních cévách a uzlinách je jednosměrný. Na rozdíl od krevního oběhu není stimulován srdcem. Průchodu lymfy je dosahováno stahy mízovodů, tlakem svalstva a podkožního vaziva při pohybu. Lymfatický systém se skládá z lymfatických kapilár, kolektorů a kmenů. Jeho součástí jsou i uzliny, které plní funkci filtrů a tvoří přechod mezi povrchovým a hloubkovým lymfatickým systémem. Pokud dojde k poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod. nemá lymfa kudy proudit a hromadí se v podkoží za vzniku otoku – lymfedému.

Indikace:

  • Chronické otoky
  • Pooperační obstrukce lymfatických cév
  • Žilní nedostatečnost a ischemická onemocnění
  • Syndrom těžkých nohou
  • Regenerace

Lymfodrenáž a její charakter:

Lymfatické masáže (lymfodrenáže) aktivují tok lymfy v lymfatickém systému, který je významnou součástí imunitního systému. Lymfatický systém odpovídá za sběr a odplavování odpadních látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protékají lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin obsahující vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie a látky vzniklé jako odpad metabolických procesů. Přístroj BTL-6000 Lymphastim funguje na principu intermitentní přístrojové komprese (presoterapie). Pracuje s postupující tlakovou vlnou umožňující kompresní lymfodrenáž. Masáž končetin se odehrává na základě komprese vzduchem nafukovaných návleků, do kterých je vzduch vháněn hadicovým systémem. Nafukováním jednotlivých komor speciálních návleků se ve stanovených intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají jemné, rytmické tlakové vlny. Přístrojová presoterapie je pacienty velmi pozitivně vnímána jako velmi příjemný a účinný druh léčby otoků. V končetinách vytváří pocit lehkosti a zmenšuje jejich objem. Osvědčená terapeutická metoda určená ke stimulaci lymfatického, žilního a imunitního systému: účinně bojuje proti celulitidě, napomáhá při odbourávání tuku a formování postavy pomáhá léčit onemocnění spojené se špatnou funkcí lymfatického systému (otoky, syndrom těžkých nohou, atd.) výrazně zlepšuje strukturu a elasticitu pleti a pokožky příznivě působí na nervový a imunitní systém a celkově detoxikuje a regeneruje organismus

Celulitida:

Vzniká jako atypické nahromadění tuku v některých tělesných partiích. Postihuje 90 – 98 % žen všech věkových kategorií (i štihlé a aktivní ženy). V tkáních se vytvářejí shluky tuku uzavřené ve vazivových pouzdrech, které mají typický vzhled pomerančové kůže. V pokročilých stádiích se celulitida rozšiřuje z hýždí směrem dolů a může sahat až ke kotníkům a končetinu značně deformovat.

Indikace:

Přístrojová lymfodrenáž je vhodná jako preventivní opatření pro lidi vystavené dlouhému stání. Pozitivní účinky má také pro rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu. Užívá se jednak při léčbě otoků, ale také ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů, slouží k detoxikaci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy.

  • Celulitida
  • Detoxikace
  • Lipedém
  • Pooperační = postliposukční otoky
  • Poúrazové stavy
  • Regenerace
  • Syndrom těžkých nohou
  • Úponové bolesti – dolní končetiny
  • Varixy – prevence
  • Zlepšení trofiky kůže
  • Stimuluje lymfatický a žilní system
  • Napomáhá odbourávání tuku

lymfodrenaz3.gif